Balustrady ze szkła hartowanego

22 sierpnia 2018 autor wpisu: admin

Balustrady ze szkła hartowanego

Balustrady

Balustrady w budownictwie występują od dawna. Szkło zaś w swojej neutralnej dla otoczenia formie, staję się dziś nieodzownym elementem nowoczesnych aranżacji wnętrz, bazujących na stylizacji modern. Jej nierozłącznym kompanem jest stal, która umożliwia bezpieczne oraz estetyczne zamocowanie szkła w danym miejscu. Szklane balustrady oraz poręcze cechują się nie tylko wytrzymałością ale i elegancją.

Szkło i stal

Szkło hartowane cechuje się nie tylko wytrzymałością na czynniki zewnętrzne, ale także niepowtarzalnym, neutralnym dla otoczenia charakterem. Przezroczysta tafla szkła stanowiąc główny budulec szklanych balustrad wewnątrz oraz na zewnątrz budynku, dopasowuje się do innych tworzyw i nie stanowi dla nich konkurencji. Stalowe rotule oraz uchwyty do szkła, w sposób prawie niewidoczny umożliwiają bezpieczne i trwałe przymocowanie szkła do drewnianych lub kamiennych schodów, czy zewnętrznych balkonów.

Modne aranżacje

Nowoczesne nurty wystrojów wnętrz bardzo często sięgają po szkło, jako element uzupełniający daną aranżację. Szklane blaty z hartowanego szkła umocowane na stalowych stelażach stołów, czy też szklane kabiny prysznicowe harmonizują z otaczającą je przestrzenią. Kamień, drewno, wiklina, metal oraz wiele innych tworzyw znajdując się w otoczeniu szklanych powierzchni, będą dla niego idealnym kompanem. Stylizacje modern, bazujące na klasycznej kolorystyce odcieni szarości, nie mogą obejść się bez powierzchni szklanych oraz stalowych dodatków. Odrestaurowane wnętrza z minionych epok, zaaranżowane pod muzea sztuki dawnej, w swoich aranżacjach wykorzystują szkło jako element niekonkurujący z otoczeniem. Pełniąc często funkcję zabezpieczającą, występują pod postacią poręczy lub elementów służących ekspozycji przedmiotów.

Szkło i stal na zewnątrz

Wiele współczesnych domów wykorzystuje szklane balustrady balkonowe na tarasach, balkonach czy zewnętrznych schodach. Bezpieczne i trwałe, nie przeszkadzają w oglądaniu ogrodu czy otaczającego dom krajobrazu. Dając poczucie niczym nieograniczonej przestrzeni, pozwalają cieszyć się wypoczynkiem oraz pięknem otaczającej przyrody.