» Szklane balustrady – czy są bezpieczne

Szklane balustrady

Szklane balustrady prezentują się zawsze wspaniale. Dodaje elegancji schodom oraz balkonom i tarasom. Nie każdy jednak, kto chciałby ją mieć, wybiera taką. Pojawiają się wątpliwości, czy byłaby ona bezpieczna. Wątpliwości budzi głównie podstawowy materiał użyty do wykonania balustrady, czyli szkło. Pierwszym skojarzeniem, jakie pojawia się w związku ze szkłem, jest z reguły jego kruchość. Czy jednak zawsze skojarzenie to jest prawidłowe?

Balustrada powinna być solidna

Balustrada powinna być solidna, stabilna i bezpieczna. I wykonana ze szkła też taka jest. Nie wykonuje się jej ze zwykłego szkła, ale z hartowanego. Obróbka, jakiej jest ono poddane, zwiększa jego odporność na uszkodzenie w wyniku uderzenia. Gdyby się bardzo postarać, to i szkło hartowane można zbić. Nie jest to zagrożeniem. Rozpada się ono na takie elementy, które nikomu nie zrobią krzywdy. Nikt jednak nie będzie robił takich eksperymentów z balustradą. Przy normalnym użytkowaniu będzie służyć tak długo, jak wykonana z innych materiałów.

Nie ma balustrad z samego szkła

Nie ma balustrad jedynie ze szkła. Musi ono się na czymś opierać. Jest więc pomocnicza metalowa konstrukcja. Potrzebne są jeszcze tylko uchwyty do szkła i jego tafle można solidnie zamocować na takiej konstrukcji. Najlepiej jak taką balustradę wykona ktoś kompetentny. Trzeba bowiem kupić odpowiednie uchwyty i wiedzieć, gdzie i jak je mocować. Choć ze szkła, taka balustrada jest trwała i solidna, ale ważne jest jej profesjonalne wykonanie.

Elegancka ozdoba balkonu

Ta elegancka ozdoba balkonu czy schodów jest bezpieczna w użytkowaniu. Dlatego też coraz większe jest nią zainteresowanie. Wiedząc, że szklane balustrady są bezpieczne, warto rozważyć ich wybór. Dodają elegancji, lekkości i nowoczesnego charakteru. Jeśli taki ma być budynek, to warto mieć je na balkonach i na tarasie. Jeśli takie ma być wnętrze domu czy mieszkania, to balustrada ze szkła będzie doskonałym wyborem na zabezpieczenie schodów.